Aktualności
To było największe przedsięwzięcie inwestycyjne w historii Muzeum „Panorama Racławicka”. Po trwającej blisko rok modernizacji budynków słynne dzieło zyskało należną mu nowoczesną i atrakcyjną oprawę. W konferencji prasowej kończącej projekt udział wzięli: prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Grzegorz Puda, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Panorama Racławicka to najbardziej znana atrakcja Wrocławia. Jej ponowne otwarcie dla publiczności 27 lipca było wydarzeniem wyczekiwanym tak przez mieszkańców miasta, jak i turystów. Nowe tematyczne ścieżki zwiedzania, komentarz w osiemnastu językach i efekty specjalne w dużej rotundzie, mapping oraz pokaz multimedialny w małej rotundzie, a także nowoczesne
Nowe tematyczne ścieżki zwiedzania, komentarz w osiemnastu językach i efekty specjalne w dużej rotundzie, mapping oraz pokaz multimedialny w małej rotundzie, a także nowoczesne przestrzenie bez barier architektonicznych – Muzeum „Panorama Racławicka” po modernizacji zachęca, by odkryć je na nowo. Otwarcie dla zwiedzających już 27 lipca.
Trwają prace modernizacyjne w Muzeum „Panorama Racławicka”. Prace przebiegają w holu wejściowym oraz w pomieszczeniach pod rotundą.
Projekt „Modernizacja Zespołu Budynków Panoramy Racławickiej – etap III” to największe z dotychczasowych przedsięwzięć inwestycyjnych towarzyszących ekspozycji we Wrocławiu słynnego dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka.
6 lipca 2020 Muzeum Narodowe we Wrocławiu podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Budowlano-Konserwatorskim CASTELLUM Sp. z o.o.
Umowa opiewa na kwotę 19 960 000 zł netto.
Muzeum „Panorama Racławicka” otwarte zostanie dla publiczności w II kwartale 2021.
Przygotowujemy się do ponownego otwarcia Panoramy Racławickiej po przerwie.
Fotorelacja z wizyty wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego
W 2019 r. przypadły 225. rocznica insurekcji kościuszkowskiej i 125. rocznica powstania „Panoramy Racławickiej”.
Po wielu latach pracy, na finiszu długiej konserwatorskiej drogi, myślę o wszystkich zabytkowych obiektach z którymi zetknął mnie los – dziełach trudnych, intrygujących, przysparzających problemów, ale równie często dających wielką radość i satysfakcję.